colofon

Banieren op hotspots wapen tegen autokraak

‘Auto leeg? Doe ’t liever zelf!’. Met deze slogan worden automobilisten in Utrecht gewaarschuwd om geen waardevolle spullen in hun auto achter te laten. Politie, Openbaar Ministerie en gemeente werken gezamenlijk aan het terugdringen van auto-inbraak. Ondanks een daling is dat nog steeds een plaag in Utrecht. Banieren op hotspots zijn het nieuwste wapen in de strijd. Ze maken een hotspot zeer zichtbaar. En als de hotspot zich verplaatst, verplaatst de gemeente ook de banier.

Auto leeg? Doe ’t liever zelf!
Hoewel auto-inbraak het meest voorkomende misdrijf in Utrecht is, zijn veel mensen zich niet bewust van het risico dat ze nemen door waardevolle spullen in hun auto achter te laten. De campagne: ‘Auto leeg? Doe ‘t liever zelf!’ loopt nu enkele maanden. Automobilisten kunnen bijdragen aan hun eigen veiligheid door zelf hun auto leeg te halen en duidelijk te laten zien dat de auto leeg is. Het aantal auto-inbraken daalt gestaag. Om die trend vol te houden blijft alertheid van gemeente, politie, openbaar ministerie en burgers hard nodig.

Banieren op hotspots
Banieren van 3,5 meter aan een mast van zeven meter markeren in alle Utrechtse wijken de hotspots van auto-inbraak. Wanneer een hotspot zich verplaatst, verandert ook de opvallende markering van plaats. Het wijkbureau zorgt samen met politie en toezichthouders voor extra informatie voor de bewoners, extra toezicht en voor een schouw om de omgeving veiliger te maken. 

Extra toezicht, flyeracties en opsporing
De toezichthouders en BOA’s (buitengewoon opsporingsambtenaren) van Toezicht & Handhaving zijn elke dag op pad. Zij werken op straat in uniform. Ze signaleren misstanden, waarschuwen mensen die zich niet aan de regels houden en als het moet, kunnen BOA’s ook een boete uitschrijven. Ook doen zij regelmatig flyeracties waarbij geparkeerde auto’s gecontroleerd worden op buit. In het eerste kwartaal controleerden zij al 10.000 auto’s. In één op de tien gecontroleerde auto’s lag buit in het zicht. Gecontroleerde auto’s krijgen een briefje onder de ruitenwisser: ‘Prima, uw auto was afgesloten en er lag geen buit in het zicht’. Of: ‘Fout! er lag buit in het zicht’. De politie zet extra opsporing in op hotspots door middel van surveillance, recherche en de inzet van lokauto’s.

De banier kunt u via de link bekijken.

Historische binnenstad Utrecht Historische binnenstad Utrecht Historische binnenstad Utrecht Historische binnenstad Utrecht Historische binnenstad Utrecht Historische binnenstad Utrecht Historische binnenstad Utrecht
Fotografie: Martijn Lammerts — Webdesign: Ylab