Akkoord over Muziekpaleis
Het poppodium Tivoli en de gemeente Utrecht hebben een akkoord bereikt over samenwerking binnen het nieuwe Muziekpaleis. Dat meldden De Nieuwe Utrechter en DeStadUtrecht.nl.
De twee partijen lagen jarenlang overhoop omdat Tivoli geen vertrouwen had in de exploitatie van het Muziekpaleis en vreesde te moeten opdraaien voor de verliezen van de klassieke programmering.
In het nu gesloten akkoord is afgesproken dat er een holding wordt opgericht met daarin twee werkmaatschappijen, vertelt bestuurder Barry Vos van Tivoli op 3voor12. Een werkmaatschappij wordt verantwoordelijk voor klassieke muziek en jazz en de andere werkmaatschappij voor popmuziek. De namen Tivoli en Vredenburg blijven bestaan.
Door een gescheiden exploitatie wordt voorkomen dat Tivoli moet opdraaien voor mogelijke tekorten bij het klassieke muziekprogramma. De gemeente zal volgens Vos bovendien de eerste twee jaar garant staan voor eventuele verliezen op het klassieke deel.
Voor de nieuwe holding wordt op korte termijn een nieuwe directeur geworven. De huidige directeuren komen daarvoor niet in aanmerking.

